eventor-logo

Ozdoby weselne w stylu folkowym wracają na salony!
Dodano: 26.03.2019 21:48:29

 

Znakomita większość z nas ludowe stroje kojarzy albo z góralskim wzornictwem, albo z Łowiczem. Tymczasem w Polsce mamy znacznie więcej lokalnych strojów i zwyczajów ludowych — czasami różniących się niuansami. Jeśli jednak nie jesteście związani z konkretnym regionem, a marzą Wam się ozdoby weselne w stylu folkowym — bez obaw! Możecie wyczarować ludowy klimat na swoim weselu, nie popełniając przy tym faux-pas.

Pojęcie "wiejskiego wesela" zmieniło swoje znaczenie już kilka lat temu. Wszystko za sprawą przepięknych aranżacji ludowych. To one wyniosły ozdoby weselne w stylu folkowym na zupełnie nowy poziom. Moda na urządzanie przyjęć w stodołach dodatkowo ożywiła ten trend. Wraz z nim na salony — czyli na sale weselne, wkroczyły stogi siana i polne kwiaty.

Niezależnie od regionu, ozdoby weselne w stylu folkowym mają wiele punktów wspólnych. To, w jakim stopniu odtworzycie ludowy klimat na weselu, zależy wyłącznie od Waszego związania z regionalnymi tradycjami i Waszych preferencji. Istotą folkowego wzornictwa są żywe barwy (często w odważnych połączeniach) i nawiązania do natury. Kolorowe, polne kwiaty i dekoracje z plonów, wśród których prym wiodą jabłka i zboża – to istny must-have! Włączenie ich do wystroju kościoła i sali weselnej zagwarantuje Wam piękny, spójny i szalenie charakterystyczny motyw przewodni ślubu i wesela, który z pewnością zachwyci gości!

Dodatkowym atutem wesela w tym stylu jest fakt, że wiele dekoracji możecie wykonać samodzielnie. Bukiety polnych kwiatów na stoły weselne, dekoracje ze skrzynek, po brzegi wypełnionych jabłkami... Do tego girlandy z kolorowych wstążek – i folkowy klimat gotowy!

wesele Karol Adamek

Wasze serca mocniej biją dla konkretnego regionu Polski?

Wspaniałym pomysłem będzie wyeksponowanie jego zwyczajów na ślubie i weselu. Regionalna muzyka, charakterystyczne hafty, zwyczaje i obyczaje, specyficzne dla konkretnej lokalizacji nie tylko podkreślą wyjątkowy charakter imprezy. Dla wielu osób mogą być wspaniałą lekcją folkowych tradycji, które — nie da się ukryć — powoli odchodzą w zapomnienie.

Ozdoby weselne w stylu folkowym to dla Was za mało?

Cudownym pomysłem jest przemycenie ludowych elementów do stylizacji ślubnych. Panna Młoda może postawić na eleganckie hafty na sukni ślubnej lub regionalną biżuterię. Świetnymi wyborami będą na przykład korale lub kwiatowy wianek. Pan Młody może z łatwością zaakcentować lokalne wzornictwo w dodatkach. Wzorzysta mucha lub krawat i polny kwiat w butonierce odmienią charakter całego stroju.

A po ślubie i weselu – koniecznie pomyślcie o sesji plenerowej, choćby na polu! Wykorzystajcie dekoracje i ozdoby z sali weselnej, bukiet polnych kwiatów i wianek.

wesele Karol Adamek

 

Czy wesele w stylu folkowym musi być pstrokate i kolorowe?

Oczywiście, że nie! Jeśli marzą Wam się ozdoby weselne w stylu folkowym, ale przy tym cenicie sobie dekoratorski umiar, nic straconego. Wystarczy, że postawicie na konkretny kolor lub dwa, które staną się motywem przewodnim Waszego ślubu i wesela. Wybierzcie kwiaty w jednej tonacji (np. czerwień) i połączcie je z neutralnymi dodatkami, takimi jak gipsówka czy kłosy zbóż. W ten sposób zapanujecie nad kompozycyjnym chaosem, zachowując wyjątkowy charakter przyjęcia. Wilk syty i owca cała!

wesele Karol Adamek

 

Polecane

Brak polecanych lokali